Ducati kompletně ovládla okruhové závody v sezoně 2023

Campioni del Mondo! Díky vítězství ve Velké ceně Valencie se Pecco Bagnaia a jeho Desmosedici GP podruhé za sebou stali mistry světa MotoGP.  Pecco vede konečné pořadí šampionátu MotoGP 2023 před dalšími dvěma jezdci Ducati: Jorge Martinem z Pramac Racing Teamu a Marcem Bezzecchim z VR46 Racing Teamu. V celkovém hodnocení MotoGP 2023 je na TOP 10 pozicích těžko uvěřitelných 6 Ducati. Vítězství Peccovi přejeme z celého srdce. Podle nás je totiž hrdina. Jezdec, kterýmu v závodě po pádu z motorky přejede soupeř nohu a on o týden později nastoupí do dalšího závodu je festovní srdcař. Kromě toho, že vůbec nastoupil, byl další neděli zase na bedně. Získat 3 místo v závodech MotoGP s nohou na šráky zaslouží obdiv a zápis do historie…

Takto umí závodit jen Ducati, nikdo jiný!

Obhájený titul Pecca v sérii závodů MotoGP, obhájený titul Álvara Bautisty v závodech WorldSBK a první úspěch Nicolò Bulegy v závodech WorldSSP. Na okruzích letos v motocyklových závodech nikdo nebyl rychlejší, než jezdci Ducati… Žádné jiné továrně kromě Ducati se zatím nepodařilo vyhrát zároveň tituly mistrů světa jezdců a konstruktérů v sériích závodů MotoGP a WorldSBK dvě sezony po sobě. Ducati vyhrála třetí jezdecký titul MotoGP v historii, zatímco počet titulů mistra světa WorldSBK dosáhl čísla 16. Sezona 2023 se nesla v duchu jasné technické převahy všech motorek Ducati. Díky tomu padlo několik rekordů za celou historii, co se závody jezdí závody MotoGP a superbiků WorldSBK.

Ducati diktuje v závodech MotoGP 2023

17 x vítězství jezdců Ducati v hlavních závodech MotoGP z celkového počtu 20i závodů - rekord za celou historii MotoGP

6 x různých jezdců Ducati vyhrálo aspoň jeden závod v této sezóně: Bagnaia, Bastianini, Bezzecchi, Di Giannantonio, Martin, Zarco. To je další rekord za celou historii MotoGP

9 x podium lockout pro Ducati. V devíti závodech stáli na stupních vítězů stáli výhradně jezdci Ducati – další rekord za celou historii MotoGP

46 x po sobě jdoucích závodů byla aspoň jedna Ducati na bedně. Po sobě jdoucích závodů MotoGP, v nichž se některý z jezdců Ducati umístil v TOP 3

44 x umístění na stupních vítězů vybojovaná jezdci Ducati. Celkem 8 různých jezdců. Každý z nich alespoň jednou stál na stupních vítězů

17 x Pole position na startu závodu pro jezdce Ducati. Protože zajeli nejrychlejší kolo v tréninku

20 x na bednách ve sprintech. Všechny sprintové závody sezóny 2023 končily s nejméně jedním jezdcem Ducati na stupních vítězů. Nejčastěji vyhrál závody ve sprintu Jorge Martin, druhý se celkových statistikách umístil Pecco Bagnaia.

Ducati diktuje v závodech WorldSBK

27 x vítězství pro Ducati. Vyjezdil je mistr světa Álvaro Bautista. Rekord za celou historii závodů WorldSBK

56 x vítězství za celou historii WorldSBK vyjezdil Álvaro Bautista na Ducati Panigale V4R. Tím se stal nejúspěšnějším jezdcem v historii superbiků Ducati před legendami Carlem Fogartym (55) a Troyem Baylissem (52) - Rekord všech dob pro Ducati.

45 x podium vybojované jezdci Ducati v závodech mistrovství světa Superbike v roce 2023

79 x vítězství Ducati Panigale V4R od své premiérové sezony 2019 do současnosti

Ducati diktuje v závodech WorldSSP

16 x vítězství v závodech. Vyjezdil je aktuální mistr světa Nicolò Bulega v sezóně 2023 WorldSSP

33 x podium, na které se postavili jezdci Ducati Panigale V2 v závodech WorldSSP 2023

Ducati jsou mašiny šampionů. Forza Ducati!