Moto Guzzi V7 III Stone Night Pack

229 900 Kč

Novinkou sezony 2019 je další edice V7 III Night pack. Poznáte ji podle nových LED světel vepředu i vzadu a nižšího zadního blatníku. K dispozici je ve třech barvách karoserie s matnou povrchovou úpravou: černé Nero Ruvido, v bronzové barvě Bronzo Levigato a v modré barvě Blu Pungente. V7 je jedním z nejslavnějších a nejznámějších modelů Moto Guzzi. Od roku 1967, kdy se tato motorka začala prodávat, se V7 stal pilířem sortimentu a představitelem italského motocyklu par excellence. O padesát let později představuje Moto Guzzi třetí verzi této série: V7 III. Aktuální podoba motorky je výsledkem vášně designérů a inženýrů propojit moderní technologické prvky s ikonickým designem. Udělat to tak, aby výsledek nezměnil charakter a autentičnost a kombinoval moderní techniku s retro designem.

 

Vy tedy víte, co je to gusto!

Motore, který jednoduše zkrotíte

Existuje mnoho dvouválcových motorů, ale pouze jeden z nich je příčně uložený do V. Poprvé byl tento motor použitý v roce 1967 kdy se série V7 začala prodávat. Od té doby je příčně uložený motor nedílnou součástí designu této motorky. Motor V7 III byl vyvinutý s cílem zvýšit potěšení z jízdy a zábavy na silnici na maximum a zároveň zaručit vyšší výkon a spolehlivost. Aktuální motor dává maximální výkon 52 koní při 6200 ot/min a krouticí moment 60 Nm při 4900 ot/min. V horní části motoru jsou hliníkové hlavy, písty a válce jsou také zcela nové. Hodnoty vrtání a zdvihu jsou stejné jako u předchozí jednotky (resp. 80 x 74 mm), ani objem motoru se nezměnil. Vstřikování paliva zajišťuje systém od Marelli, ovládaný elektronickou řídící jednotkou. Výfukový systém je rovněž nový, vybavený dvojitým potrubím, které zlepšují tepelnou izolaci. S přívodem pomocného vzduchového systému v hlavicích, kombinovaný s trojvazným katalyzátorem, dvojitým kyslíkovým senzorem aktuální dvouválec Moto Guzzi 750 III plní emisní standard EURO 4. 

 

Buonasera signore, stačí vzít řidítka do ruky…

Dalším vylepšeným aspektem motoru Moto Guzzi je 170 mm suchá jednokotoučová spojka, která zvyšuje robustnost a spolehlivost v provozu. Nová spojka snižuje zatížení páky na řídítkách ve prospěch jednoduchého ovládání a jízdního komfortu. Šestistupňová převodovka představená v modelu V7 III, přesná a hladká, zůstává nezměněna. V současné verzi využívá odlišného prvního a šestého převodového poměru, což je užitečné pro maximální využití momentové a výkonové charakteristiky motoru.

 

Přibrzdíte na pětníku, podvozek si poradí!

V Moto Guzzi nezklamali při přepracování rámu motorky V7 III, zůstalo sice stejné rozložení hmotnosti (46% vpředu, 54% vzadu), ale přední část rámu byla kompletně změněna a zesílena. Přináší to novou geometrii řízení, která zaručuje dynamičtější jízdu v zatáčkách, lepší manipulaci v městkém provozu a celkovou jízdní stabilitu. Přední pár tlumičů Kayaba je nový, se stavitelným předpětím v pružině.  Díky své nekompromisní kvalitě a většímu sklonu úchytu k rámu zajišťují progresivní a řízenou odezvu v každé jízdní situaci, a to i při cestování ve dvou. Spolujezdec ocení pohodlné místo k sezení díky přesunu footpegů dolů a dále dopředu. O bezpečné brždění se stará dvoukanálový systém ABS, který zabraňuje zablokování kol během intenzivního brzdění. 

 

Každý je jiný a potřebuje jinou motorku. Vy tuhle!

V7 III Night pack je vybavený 1 robustním budíkem. Rychloměr je analogový, zatímco všechny ostatní informace jsou zahrnuty na digitálním displeji: počítadlo kilometrů, částečný a denní výlet (automaticky vynuluje po 8 hodinách po vypnutí), čas vypnutí, okamžitá a průměrná spotřeba, teplota vzduchu a průměrná rychlost.

 

Klidně na to šlápněte, Guzzi bude váš guardiano

Nový systém proti prokluzu zadního kola MGCT (Moto Guzzi Traction Control) je nastavitelný na dvě úrovně citlivosti. První citlivost je nastavena pro jízdu na mokrém nebo kluzkém asfaltu a druhá je navržena tak, aby uspokojila sportovní jízdu v bezpečných podmínkách na suchých silnicích. Vychytávkou systému MGCT je možnost nastavení obvodu zadní pneumatiky, což kompenzuje případ opotřebení nebo použití pneumatiky s jiným profilem než originál. Díky této funkci bude systém řízení trakce vždy přesný.

 

Vaše první connected Guzzi

Multimediální platforma Moto Guzzi je dostupná jako volitelné příslušentví pro novou řadu V7 III. Multimediální systém vám umožní připojit motorku k vašemu smartphonu. Díky vašemu smartphone (iPhone nebo Android), do kterého zdarma stáhnete Motto Guzzi aplikaci v App Store nebo Google Play, začnete telefon používat jako sofistikovaný multifunkční počítač. Připojení Bluetooth umožňuje současné zobrazení pěti parametrů podle vašeho výběru najednou, vybraných z rozsáhlé nabídky včetně rychloměru, otáčkoměru, okamžitého výkonu, okamžitého točivého momentu, okamžité a průměrné spotřeby paliva, průměrné rychlosti a napětí baterie, podélného zrychlení. Funkce "Eco Ride" pomáhá omezovat spotřebu paliva a udržovat ekologicky kompatibilní jízdní dráhu a poskytuje stručné zhodnocení výsledků získaných během jízdy.

Můžete ukládat informace o jízdě a zkontrolovat je na vašem počítači nebo přímo na vašem smartphonu, analyzovat provedenou trasu a prohlížet provozní parametry motorky bod po bodu. Systém také umožňuje snadno lokalizovat vaši motorku při parkování. MG-MP obsahuje funkci "Upozornění na přilnavost", která replikuje pokyny pro řízení trakce a upozorní vás na případy nadměrného zsahování do trakce. Díky synergickému použití gyroskopů a informacím přicházejícím z přímého spojení s elektronikou vozu se smartphone stává přesným nástrojem pro změření úhlu náklonu při jízdě.

Prohlédněte si ji znovu ze všech stran

50-100hp

Motor

Typ:
Dvouválec do V, úhel 90° , 4-taktní, vzduchem chlazený
Zdvihový objem:
744 ccm
Výkon motoru:
52 hp (38 kW) při 6.200 ot/min
Točivý moment:
60 Nm při 4.900 ot/min
Výfuky:
systém 2-2, lambda sonda
Emise:
EURO 4

Převody

Převodovka:
6ti stupňová
Sekundární převod:
kardanová hřídel

Podvozek

Rám:
Ocelový trubkový
Rozvor:
1.435 mm
Přední odpružení:
Hydraulická vidlice Kaybaba, průměr 40 mm
Přední zdvih:
130 mm
Přední ráfek:
18" z lehké slitiny
Přední pneu:
100/90 18"
Zadní odpružení:
dva tlumiče s nastavitelným předpětím pružin
Zadní zdvih:
118 mm
Zadní ráfek:
17" z lehké slitiny
Zadní pneu:
130/80 17"
Přední brzdy:
Ocelový kotouč BREMBO, průměr 320 mm, 4-pístkový třmen, ABS
Zadní brzdy:
Ocelový kotouč BREMBO, průměr 260 mm, 2-pístkový třmen, ABS

Ostatní

Palivová nádrž:
21 litrů
Suchá hmotnost:
209 kg
Barva motorky:
černá, bronzová, modrá
Přístroje:
analogový rychloměr
Záruka:
2 roky
Provedení:
dvoumístné
Výška sedla:
770 mm
Poznámka:
ABS dvoukanálové, Moto Guzzi traction control, příprava na multimediální platformu

229 900 Kč včetně DPH

Chci koupit