Ducati Supersport

Konfigurátor Parametry

Na něčem takovém jste ještě neseděli, garanzia signore!

 

Závodní okruhy si dává k snídani, dálnice k obědu a horské serpentiny k večeři

 

Neohlížejte se zpět, cesta je vepředu

Smíchejte dohromady všestrannost Multistrady a závodní DNA Panigale a máte Supersport. Čeká vás radost a sportovní vzrušení všude tam, kam s ním vyrazíte. Od víkendových výletů klikatými silnicemi k cestám městem během všedního dne. Ať už vyrazíte kamkoli, bude to jízda. Design motorky v mnoha detailech potvrzuje zřetelnou rodinnou vazbu se superbiky Panigale. Přední světlomet s LED světly pro denní svícení DRL, jednostranná kyvná vidlice, tvar nádrže a kompaktní zadní tlumič, díky němuž je zadní kolo plně viditelné. Supersport představuje nejnovější vývoj rámu Ducati Trellis, který používá motor jako nosný prvek a přispívá k udržení nízké pohotovostní hmotnosti motorky na 210 kg.

 

110 koní čeká, až otočíte zápěstím

Supersport je poháněn speciálně upravenou verzí již používaného dvouválcového motoru Testastretta 11 °. Kliková skříň motoru a hlavy válců byly přepracovány tak, že motor tvoří nedílnou část rámu motorky. Testastretta 11 ° má čtyři ventily na válec, sekundární vzduchový systém, je chlazený kapalinou a splňuje emisní normu EURO 4, Motor nabízí rychlou odpověď na každé vaše otočení plynu. Už při 3000 rpm je k dispozici zhruba 80% maximálního točivého momentu. Lineární nárůst točivého 0momentu, vrcholí u 96,7 Nm při 6500 rpm. Maximální výkon 110 koní je dodáván při 9.000 otáčkách za minutu. Na silnici Testastretta 11 ° zaručuje dostatek výkonu v celém rozsahu otáček. Funguje jako bič-jeho akcelerace ven ze zatáček díky zátahu odspodu a méně časté řazení převodových stupňů vám přinese bezkonkurenční jízdní potěšení.

 

Přibrzdíte na pětníku, podvozek si poradí

Odružení Supersportu je vepředu zajištěno 43 mm Marzocchi vidlicí s plně nastavitelným tlumením. Zadní kolo má nastavitelné odpružení Sachs monoshoc. Převodovka je šestistupňová, sekundární pohon je přenášený na zadní nápravu řetězem. Brzdový systém Supersportu je shodný s tím, které krotí výkony Panigale 959. Radiální 4 pístkové třmeny Brembo M4-32 vepředu brzdí dva 320 mm kotouče. Vzadu má Supersport jeden 245 mm disk. Brzdový systém je řízen systémem Bosch 9MP ABS.

 

Klidně na to šlápněte, Pirelli je váš guardiano

Sportovní kola jsou obuty do nových pneumatik Pirelli Diablo Rosso III, 120/70 ZR 17 vpředu a 180/55 ZR 17 vzadu. Pirelli Diablo Rosso III je přímým nástupcem Diablo Rosso II. Modernizovaná pneumatika poskytuje lepší jízdní vlastnosti, přilnavost a zvýšení silničního výkonu pneumatiky na nebývalou úroveň. Diablo Rosso III nabízí novou směs a dezén, který je odvozen z Diablo Supercorsa, což zajišťuje maximální a dlouhotrvající výkon z hlediska bezpečnosti, konzistentní odezvy a přilnavosti na mokrém povrchu.

 

Motore, který jednoduše zkrotíte

Poctivou dávku výkonu a točivého momentu krotí hned několik jízdních asistentů. Systém Ride-by-Wire (RBW) je elektronické rozhraní mezi motorem, jezdcem a plynem. Reguluje ideální úroveň výkonu v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Výkon dodávaný motoru již není regulován pouze lankem akcelerátoru, ale prochází řídící jednotkou, která na základě zvoleného jízdního režimu, signálu od plynu a dalších sledovaných parametrů elektronicky reguluje otevření škrticí klapky. Systém RBW ovládá 113hp ve sportovním a touring režimu, 75hp v režimu urban, který je vhodný do města nebo při snížené přilnavosti.

 

Vy řídíte, elettronica vás hlídá

Safety pack se skládá z těchto 2 jízdních asistentů. DTC- Ducati traction control umožňuje jezdci zvolit mezi osmi profily, vyvinutých reagovat na jakékoliv okolní podmínky. Zatímco na úrovni 8 je cílem bezpečnost a krotí se sebemenší náznak prokluzování kol, úroveň 1, vyhrazená pro zkušené jezdce zasahuje minimálně. Kontrolu trakce doplňuje ABS 9MP systém od Bosch, který se stará o bezpečné brzdění za jakýchkoli podmínek.

 

Oběd v Benátkách? Na večeři jste doma!

Ergonomický trojúhelník umožňuje jezdci a spolujezdci, aby seděli v pohodlné a uvolněné jízdní pozici i na delších trasách. Plexisklový štít, výškově nastavitelný až o 50 mm, zajišťuje dostatečnou aerodynamickou ochranu při vyšších rychlostech. To spolu s autonomií dojezdu zaručenou nádrží o objemu 16 litrů, zesiluje touringový charakter Supersportu a dělá z něj zábavného společníka i na delší cesty po Evropě. Tvarování a konstrukce podtrhuje dynamiku sedla jezdce a spolujezdce, Poskytuje dostatek prostoru pro boční kufry, které jsou k dispozici jako volitelné příslušenství.

 

Už k vám jede direttamente z Bologna!

Pokud jste dočetl až sem amico, je na čase říct si pravdu, jak to je. Ducati funguje jako mafie: jakmile jsi jednou uvnitř, není cesta ven. Nákupem motorky to neskončí, ale teprve začne. Díky divizi Ducati Acessories můžeš svou novou motorku vytůnit. Vybírat si můžeš mezi Sport packem, který obsahuje titanový výfukový systém od Akrapovič, nebo Touring pack, který zahrnuje větší štít, cestovní kufry a další varianty sedadel. Ducati Apparel tě zase obleče od hlavy až k patě do kvalitního vybavení, patřičně barevně sladěného s touto motorkou. Zkrátka, takhle rodina se o tebe postará skvěle. Na to se můžeš spolehnout!

 

Vybavíme vás velmi elegante

100-150hp

Motor

Typ:
kapalinou chlazený dvouválec do L, 4 ventil Desmodromic, Testastretta 11
Zdvihový objem:
937 cm3
Vrtání x zdvih:
94 x 67,5 mm
Výkon motoru:
110 hp / 9000 rpm
Točivý moment:
93 Nm / 6500 rpm
Palivový systém:
elektronické vstřikování, 53 mm Mikuni vstřikovací jednotka, Ride by wire
Výfuky:
odlehčený systém 2-1-2 s katalyzátorem a 2 lambda sondami,
Emise:
Euro 4

Převody

Převodovka:
6ti stupňová
Poměr:
1 = 37/15 2 = 30/17 3 = 28/20 4 = 26/22 5 = 24/23 6 = 23/24
Primární převod:
Poměr 1,84: 1
Sekundární převod:
řetěz
Přední ozubené kolo:
15 zubů
Zadní ozubené kolo:
43 zubů
Spojka:
vícelamelová spojka v olejové lázni

Podvozek

Rám:
Rám z ocelových trubek Trellis rám připevněn k hlavě válců motoru
Přední zdvih:
130 mm
Přední ráfek:
Přední kolo z lehké slitiny 3.50 "x 17"
Přední pneu:
Pirelli Diablo Rosso III 120/70 ZR17
Zadní zdvih:
144 mm
Zadní pneu:
Pirelli Diablo Rosso III 120/70 ZR17
Přední brzdy:
disky 2 x 320 mm , radiální Brembo Monobloc M4-32 , 4-pístové třmenyy
Zadní brzdy:
245 mm kotouč, 2 pístový třmen, ABS jako standard

Ostatní

Palivová nádrž:
16 litrů
Suchá hmotnost:
184 kg
Barva motorky:
červená Ducati
Přístroje:
Jízdní režimy, Ducati Safety Pack (ABS + DTC), Ride by wire
Záruka:
24 měsíců bez omezení najetých kilometrů. Intervaly servisu 15.000 km nebo 12 měsíců.
Výška sedla:
810 mm