Moto Guzzi V9 Bobber

265 900 Kč
Parametry

Co nového u Guzzi V9 Bobberu 2021

Nejvýraznější změnou oproti poslední generaci V9 je změna motoru. Od sezony 2021 pohání Guzzi V9 stejný dvouválcový motor, jako Guzzi V7 a enduro V 85TT. Nárůst objemu motoru na 850 ccm přinesl zvýšení maximálního výkonu o 25%. Motor plní emisní normu EURO 5, podílí se na tom komplet nový výfukový systém s novým tlumičem. Úpravený rám Bobberu má zesílení v oblasti hlavy řízení. Dvoumístné sedadlo má přepracovaný tvar. Bobber V9 je dostupný v černé matné barvě. 

 

Kde se vzal Bobber

Bobber, původně nazývaný "bob-job" je od třicátých let minulého století symbolem custom jezdeckých úprav továrních motorek.  Typické pojetí bobberu spočívá v odstraňování přebytečných karoserií dalších součástí z motorky, aby se snížila její váha. Rozmach bobberů proběhl ve Spojených státech po druhé světové válce, díky jezdcům, kteří zbavovali svoje motorky všech zbytečných dílů, aby co nejrychleji projeli blátivou závodní dráhu. V těchto podmínkách soutěžili jezdci v montáži nadrozměrných pneumatik, což jim přineslo větší stabilitu v blátivém terénu.

 

Na něčem takovém jste ještě neseděli

Malé přední kolo s tlustou gumou a nízká řídítka dávají Bobberu nejen výraz desperáta, ale také sportovněji laděné jízdní vlastnosti. Má to na svědomí jednak větší váha jezdce na rukou, která dává průjezdu zatáčkou mnohem víc přesnosti a jistoty, takže si dovolíte vjet do oblouku vyšší rychlostí. Své dělá i větší rozměr přední pneumatiky. Bobber je v zatáčkách nejen obratnější, ale v těch rychlých také klidnější. Celkově je ve svižnějším tempu stabilnější a nerozhodí ho ani nerovnosti na vozovce.

 

Ten dvouválec táhne jak čert, garanzia

Aktuální motor dává maximální výkon 65 koní při 6800 otáčkách. Nejvyšší točivý moment rovněž výrazně narostl ze 60 Nm na maximálku 73 Nm v 5000 otáčkách. Důležitý je průběh křivky točivého momentu: víc než 80 % je ho k dispozici už ve 3000 otáčkách. Vstřikování paliva zajišťuje systém od Marelli, ovládaný elektronickou řídící jednotkou. Výfukový systém je rovněž nový, vybavený dvojitým potrubím, které zlepšují tepelnou izolaci. S přívodem pomocného vzduchového systému v hlavicích, kombinovaný s trojvazným katalyzátorem, dvojitým kyslíkovým senzorem aktuální dvouválec Moto Guzzi V9 plní emisní standard EURO 5. Pohon zadního kola je zajištěný kardanovým hřídelem.

 

Zastavíte na pětníku, podvozek si poradí!

Vývojáři od poslední generace Bobberu úpravovali rám v oblasti hlavy řízení jeho dalším zesilováním. Velká pozornost je tradičně věnovaná dokončování detailů rámu. Jeho svařování a lakování. O bezpečné zpomalení Bobberu se starají brzdy Brembo ovládané dvoukanálovým systémem ABS. Vepředu brzdí 4 pístkový třmen 320 mm ocelový kotouč. Na zadním kole je kotouč o průměru 260 mm se dvoupístkovým  třmenem. Nový systém proti prokluzu zadního kola MGCT (Moto Guzzi Traction Control) je nastavitelný na dvě úrovně citlivosti. První citlivost je nastavena pro jízdu na mokrém nebo kluzkém asfaltu a druhá je navržena tak, aby zvládla sportovní jízdu na suchu.

 

Neumí vařit. Jinak zvládá všechno

Guzzi V9 Bobber je vybavena 1 velkým budíkem. Všechny jízdní údaje zobrazuje LCD displej: otáčky motoru, rychlost, celkový nájezd kilometrů, částečný a denní výlet (automaticky vynuluje po 8 hodinách po vypnutí), čas vypnutí, okamžitá a průměrná spotřeba, teplota vzduchu a průměrná rychlost. Světla jsou kompletně osazené LED žárovkami, nový je přední světlomet včetně funkce denního svícení.

 

I vaše Guzzi V9 Bobber může být connected

Rozsáhlý seznam příslušenství zahrnuje MG-MP, multimediální platformu Moto Guzzi, která propojuje smartphone s motorkou a poskytuje mimořádné množství informací užitečných pro cestu.. Multimediální systém vám umožní připojit motorku k vašemu smartphonu. Díky vašemu smartphone (iPhone nebo Android), do kterého zdarma stáhnete Motto Guzzi aplikaci v App Store nebo Google Play, začnete telefon používat jako sofistikovaný multifunkční počítač. Připojení Bluetooth umožňuje současné zobrazení pěti parametrů podle vašeho výběru najednou, vybraných z rozsáhlé nabídky včetně rychloměru, otáčkoměru, okamžitého výkonu, okamžitého točivého momentu, okamžité a průměrné spotřeby paliva, průměrné rychlosti a napětí baterie, podélného zrychlení. Funkce "Eco Ride" pomáhá omezovat spotřebu paliva a udržovat ekologicky kompatibilní jízdní dráhu a poskytuje stručné zhodnocení výsledků získaných během jízdy. Mezi další standardní funkce patří imobilizér a USB port umístěný pod hlavou řízení.

Prohlédněte si ho ze všech stran

Vybavíme vás velmi elegante

50-100hp

Motor

Typ:
Dvouválec do V, vzduchem chlazený
Zdvihový objem:
853 ccm
Vrtání x zdvih:
84 x 77 mm
Výkon motoru:
65hp při 6 800 ot/min
Točivý moment:
73 Nm při 5000 ot/min
Palivový systém:
elektronické vstřikování
Výfuky:
systém 2-2, lambda sonda
Emise:
EURO 5

Převody

Převodovka:
6ti stupňová
Sekundární převod:
Kardanová hřídel

Podvozek

Rám:
Ocelový trubkový
Rozvor:
1465 mm
Přední odpružení:
Hydraulická vidlice Kaybaba, průměr 40 mm
Přední zdvih:
130 mm
Přední ráfek:
16" z lehké slitiny
Přední pneu:
130/90 16"
Zadní odpružení:
dva tlumiče s nastavitelným předpětím pružin
Zadní zdvih:
97 mm
Zadní ráfek:
16" z lehké slitiny
Zadní pneu:
150/80 16"
Přední brzdy:
Ocelový kotouč BREMBO O 320 mm, 4-pístkový třmen, ABS
Zadní brzdy:
Ocelový kotouč BREMBO O 260 mm, 2-pístkový třmen, ABS

Ostatní

Palivová nádrž:
15 litrů
Suchá hmotnost:
194 Kg
Barva motorky:
černá matná
Přístroje:
LCD displej
Záruka:
2 roky
Provedení:
dvoumístné
Výška sedla:
785 mm
Poznámka:
ABS dvoukanálové, Moto Guzzi traction control, příprava na multimediální platformu

265 900 Kč včetně DPH

Chci koupit