Moto Guzzi V85 TT Evocative

325 900 Kč
Parametry

Taky se vám zvedá la temperatura, když se na něj díváte?

Moto Guzzi představuje svoje pojetí cestovního Endura. Když smícháte snadné ovládání, skvělé vyvážení, pohodlí s příjemně výkonným motorem, je z toho mašina na denní jezdění i cestování ve dvou mimo obydlené oblasti. V85 TT kombinuje typické součásti Moto Guzzi: příčně uložený dvouválec o objemu 853 ccm a kardanový pohon s moderním příslušenstvím, jako je digitální displej a LED osvětlení. Díky němu enduro V 85 TT rozhodně nepřehlédnete. Zatímco denní svícení v předním světlometu je jasnou siluetou orla z loga Moto Guzzi, zadní světla připomínají rozžhavené motory stíhaček. Enduro Moto Guzzi V85 TT  je dostupné ve dvou příplatkových barevných schématech Giallo Sahara a Roso Kalahari. Vybavení i technika je u obou barevných verzí endura shodná se základními jednobarevnými modely. Tohle enduro je letos jedna z DMOTO testovacích motorek, tak ho můžete vyzkoušet na vlastní kůži, co všechno umí.

Na něčem takovém jste ještě neseděli

 

80 koní čeká, až otočíte zápěstím

O pohon se stará vzduchem chlazený 90° podélně uložený dvouválec do V s rozvodem OHV a dvěma ventily na válec. Nic jiného v mašinách z Mandella nečekejte. S objemem 853 ccm dosahuje maximálního výkonu 80 koní při 7 750 ot./min. Maximální točivý moment je 80 Nm při 5 000 ot./min. Motor má titanové sání. Spojka je suchá, převodovka má 6 rychlostních stupňů. Pohon kardanem je další odlišnost, ve které Moto Guzzi nemá na trhu konkurenci. Největším přínosem tohoto řešení je jeho bezúdržbový provoz. Kardanový hřídel je skrytý v odlitku pravého kyvného ramene zadní nápravy.

 

Přibrzdíte na pětníku

O to se postará podvozek se zdvihem 170 mm na přední i zadní nápravě a pletené kola: 17” vepředu a 19” vzadu. Vepředu je stavitelná vidlice o průměru 41 mm, zadní tlumič Moto Guzzi V85 TT je na pravém ramenu zadní nápravy, ve které je kardanový hřídel. Tlumič je umístěný v praktické poloze: nastavení tuhosti a předpětí máte těsně po ruce. Brzdy krotí dvoukanálový systém Continental ABS, vepředu radiální 4-pístkové třmeny Brembo s protilehlými pístky brzdí dva nerezové kotouče o průměru 320 mm, vzadu jeden kotouč o průměru 260 mm.

 

Silnice si dává k snídani, brodění k obědu a offroad k večeři

Nasadíte přilbu a rukavice. Zbývá už jen zvednout nohy ze země a vychutnat si jízdu kamkoli. Enduro Moto Guzzi V85 TT nabízí díky systému Ride by wire tři různé jízdní režimy: ROAD: asfaltový režim. RAIN: pro případ snížené přilnavosti. OFFROAD: terénní režim. V85 TT je skvěle připravena na delší cesty.  Sedadlo nabízí dostatek pohodlí pro 2 jezdce, v zadním a bočních kufrech z originálního příslušenství odvezete všechno, co potřebujete. Objem palivové nádrže přes 23 litrů je největší ve své třídě. Rozhodně to oceníte pokaždé, kdy se s endurem vydáte na trip do méně obydlených oblastí. S řadou originálních doplňků navržených, vyvinutých a vyrobených společností Moto Guzzi, můžete přizpůsobit své V85 TT podle gusta.

 

Hm, vy tedy víte co je to gusto, signore!

Na jednoduchosti ovládání V85 TT má podíl také displej a řídítka. Ovládací prvky jsou částečně skryté za chrániči rukou, všechny jsou snadno přístupné. Tempomat můžete aktivovat pomocí jediného tlačítka, které současně umožňuje snížit nebo zvýšit nastavenou rychlost. Udržení konstantní rychlosti na dlouhých dálnicích nebylo nikdy snazší, už vám jen stačí se soustředit na radost z jízdy. Digitální 4,3” TFT displej je vysoce jasný, s vysokým rozlišením a zobrazuje všechny informace o jízdě. Kromě klasických dat, jako je rychlost, otáčky, vzdálenost a čas, zobrazuje také používanou rychlost, teplotu vzduchu, hladinu paliva, průměrnou a okamžitou spotřebu a zvolený režim jízdy. Jízdní parametry jsou na displeji vždy dobře čitelné. Sytost pozadí panelu a barva znaků se nastavuje automaticky díky integrovanému světelnému senzoru. V přístrojové desce je port USB pro dobíjení jakéhokoli elektronického zařízení. Pokud vám jeden nestačí, řešení je instalace druhého USB portu pod sedadlo. Jako volitelné příslušenství můžete přikoupit multimediální platformu MOTO GUZZI MIA. Díky ní připojíte Váš smartphone k enduru. Propojení smartphonu vám umožní poslouchat za jízdy hudbu, přijímat hovory, používat navigaci a další fuknce.

 

Detaily, podle kterých V85 TT poznáte

Maximální viditelnost ve dne i v noci a nezaměnitelný design díky technologii Full LED. Tvarově jsou přední i zadní světla kruhová, obě mají zajímavé detaily. Vepředu jsou dva vedle sebe posazené světlomety, které fungují jako potkávací a dálkové světlomety, jsou spojené centrálně umístěným logem Moto Guzzi.  Stylizovaný orel, který slouží dvojí funkci: polohové světlo během noční jízdy (výkon asi 2W) a DRL (Day Running Light) při denním jízdě s výkonem asi 9W. Přední světlomet Moto Guzzi V85 TT je připevněný k nosné konstrukci přístrojové desky rámem z ocelových trubek. Na zadní straně jsou dva kruhové prvky, Zvláštní konformace opalinového světlovodného filtru také vytváří 3D efekt, který připomíná plamennou stopu motoru tryskových stíhaček. Příjemnou vychytávkou na kterou si určitě rychle zvyknete: blikání směrových světel se samočinně ruší.

 

V 85 TT je jedna z našich testovacích motorek. Provětrejte ji!

 

Tahle machinna vás bude bavit! Garanzia!

Vyberte si barvu a příslušenství

Vybavíme vás tutti elegante!

50-100hp

Motor

Typ:
Dvouválec do V, úhel válců 90°. Dva ventily na válec, titanové sání, chlazení vzduchem
Zdvihový objem:
853 ccm
Vrtání x zdvih:
84 x 77 mm
Výkon motoru:
80 HP při 7 750 ot./min
Točivý moment:
80 Nm při 5 000 ot./min
Palivový systém:
elektronické vstřikování, systém Ride-by-Wire
Emise:
EURO 4

Převody

Převodovka:
6ti stupňová
Sekundární převod:
kardanová hřídel
Spojka:
suchá

Podvozek

Rám:
Trubkový rám z oceli
Přední odpružení:
hydraulická teleskopická vidlice Ø 41 mm se stavitelnou tuhostí a předpětím pružiny.
Přední zdvih:
170 mm
Přední ráfek:
drátěné kolo 19” 110/80
Zadní odpružení:
Oboustranná kyvná vidlice s bočním tlumičem, stavitelná tuhost a předpětí pružiny
Zadní zdvih:
170 mm
Zadní ráfek:
drátěné kolo 17” 150/70
Přední brzdy:
Dva nerezové kotouče Ø 320 mm, radiální 4-pístkové třmeny Brembo s protilehlými pístky, duální ABS systém
Zadní brzdy:
Nerezový disk Ø 260 mm, plovoucí 2-pístkový třmen

Ostatní

Palivová nádrž:
23 litrů
Suchá hmotnost:
208 kg
Barva motorky:
Giallo Sahara, Rosso Kalahari
Přístroje:
TFT displej, LED světla, elektronický plyn, 3 jízdní režimy (Street, Rain, Offroad), tempomat, chrániče rukou, hliníkový kryt pod motorem, MGCT Moto Guzzi kontrola trakce, dvoukanálové ABS
Záruka:
2 roky
Provedení:
dvoumístné
Výška sedla:
830 mm

325 900 Kč včetně DPH

Chci koupit