Ducati XDiavel Black Star

Konfigurátor Parametry

Tohle je mašina pro pořádný chlapy

Ducati vstupuje do světa cruiserů svým vlastním způsobem. Představuje skutečný křižník, který se může pochlubit osobitým designem, dotaženým technickým řešením a brutálním výkonem. XDiavel je dlouhý, nízký, svalnatý, plný moderních tvarů a špičkových komponentů. V produktové řadě XDiavel, který továrna segmentuje jako sportovní cruiser se jednotlivé motorky mezi sebou liší koly, barevným schématem a detaily. Zádkladní modelu Xdiavel Dark se vrací ke svému původnímu barevnému schématu matné černé barvy v kombinaci s černým sedlem. Xdiavel S zůstává beze změn černý lesklý v kombinaci s šedým rámem. Nový sportovní XDiavel Black Star si právě prohlížíte- tohle je top mašina této série. Kovaná kola jsou lehčí o 2,2 kila oproti XDiavelu S. XDiavel Black Star kombinuje černošedou barvu s červenými detaily na karoserii a motoru.

 

Ducati v sobě nezapírá

 

Na něčem takovém jste ještě neseděli, garanzia!

XDiavel nabízí šedesát možných ergonomických konfigurací pro jezdce. Díky kombinaci čtyř pozic stupaček, pěti různých pozic sedadla a tří možností nastavení polohy řídítek si můžete být jistí, že vám tahle mašina padne jako oblek šitý na míru.

 

160 koní čeká, až otočíte zápěstím

XDiavel 2021 pohání poslední gerenerace dvouválcového motoru Testastretta DVT o objemu 1262 ccm. Aby motor vyhověl emisní normě EURO 5, výfukový systém dostal upravený tlumič a motor prošel novou kalibrací. Výsledkem úprav je nárůst výkonu o 8 koní oproti předchozí generaci motoru na maximální výkon 160 koní při 9500 otáčkách za minutu. Kalibrace také zploštila průběh křivky krouticího momentu motoru, nové maximum je 127 Nm při 5000 otáčkách za minutu. Řazení je 6i stupňové. XDiavel je první Ducati s řemenovým pohonem. Konstruktéři ho zvolili pro jeho spolehlivý a bezpečný přenos brutálního výkonu na zadní kolo. Díky řemenu si vychutnáte tichý provoz, čistotu a méně údržby.

 

Přibrzdíte na pětníku, podvozek si poradí

Xdiavel je vybavený brzdami Brembo se systémem Bosch 9.1ME ABS s funkcí brždění v náklonu, který rozděluje brzdnou sílu individuálně pro přední a zadní kolo. Nastavitelné odpružení je k dispozici vpředu i vzadu což zaručuje mimořádnou ovladatelnost a pozoruhodné natočení řidítek. Zadní jednostranná kyvná vidlice používá nastavitelnou pružinu a také tlumič spolupracuje s progresivní kinematikou.

 

Ať na něm vyrazíte kamkoli, bude to jízda…

Poctivou dávku výkonu a točivého momentu krotí hned několik jízdních asistentů. Systém Ride-by-Wire (RBW) je elektronické rozhraní mezi motorem, jezdcem a plynem. Reguluje ideální úroveň výkonu v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Výkon dodávaný motoru již není regulován pouze lankem akcelerátoru, ale prochází řídící jednotkou, která na základě zvoleného jízdního režimu,  signálu od plynu a dalších sledovaných parametrů elektronicky reguluje otevření škrticí klapky. Máte k dispozici 160 hp v jízdním režimu Sport a Touring a v městském režimu Urban je výkon omezený na 100 hp.

 

Vy řídíte, elettronica je váš guardiano

Pomůžou vám také další jízdní asistenty-  Ducati Traction Control reguluje možný prokluz zadního kola. Systém nabízí 8 různých úrovní tolerance prokluzu, včetně možnosti jejich individuálního naprogramování. Ducati Power Launch se postará o váš bleskový start.Jízdní parametry zobrazuje barevný TFT displej. Potěší vás bezklíčové zapalování, hands free a bluetooth pro spárování motorky s vaším smartphonem. Pravá ruka každého jezdce ocení tempomat.

 

Každý je jiný a potřebuje jinou motorku. Vy tuhle!

Osvětlení motorky zajišťují kompletně LED světla. Dominantní přední světlomet má funkci DRL pro denní svícení, které zaručuje dokonalou viditelnost během dne. Díky němu XDiavel okamžitě poznáte jak ve slunečním světle, tak v noci.

 

Už k vám jede direttamente z Bologna v Italia!

Pokud jste dočetl až sem amico, je na čase říct si pravdu, jak to je. Ducati funguje jako mafie: jakmile jsi jednou uvnitř, není cesta ven. Nákupem motorky to neskončí, ale teprve začne. Díky divizi Ducati Acessories můžeš svou novou motorku vybavit mnoha příplatkovými prvky, od zrcátek přes kola, kryty, ochranné rámy, příplatková sedla nebo laděné koncovky výfuků. Ducati Apparel tě zase obleče od hlavy až k patě do kvalitního vybavení, patřičně barevně sladěného s touto motorkou. Zkrátka, rodina se o tebe postará skvěle. Na to se můžeš spolehnout!

Prohlédněte si ho ještě ze všech stran

Vybavíme vás velmi elegante

150-200hp

Motor

Typ:
dvouválec Testastretta DVT, kapalinou chlazený
Zdvihový objem:
1 262 ccm
Vrtání x zdvih:
106 x 71,5 mm
Výkon motoru:
160 hp při 9500 rpm
Točivý moment:
127 Nm při 5000 rpm
Palivový systém:
elektronické vstřikování, oválná vstřikovací jednotka, systém Ride-by-Wire
Výfuky:
z nerezové oceli s katalyzátorem a 2 lambda sondami, dva oválné tlumiče
Emise:
EURO 5

Převody

Převodovka:
6ti stupňová
Poměr:
1=37/15, 2=30/17, 3=27/20, 4=24/22, 5=23/24, 6=22/25
Primární převod:
poměr 1.84:1
Sekundární převod:
řemen
Přední ozubené kolo:
28 zubů
Zadní ozubené kolo:
80 zubů
Spojka:
antihoppingová vícelamelová v olej. lázni, hydraulicky ovládaná, self-servo

Podvozek

Rám:
příhradový z ocelových trubek
Rozvor:
1615 mm
Sklon:
30°
Přední odpružení:
50mm plně nastavitelná vidlice, upside-down, povrchová úprava DLC
Přední zdvih:
120 mm
Přední ráfek:
kovaný z lehké slitiny 3.50" x 17"
Přední pneu:
Pirelli Diablo Rosso III 120/70 ZR 17
Zadní odpružení:
nastavitelné s progresivní charakteristikou. Hliníková jednostranná vidlice
Zadní zdvih:
110 mm
Zadní ráfek:
kovaný z lehké slitiny 8.00" x 17"
Zadní pneu:
Pirelli Diablo Rosso III 240/45 ZR 17
Přední brzdy:
2x 320mm poloplovoucí kotouče, 4 pístkové radiální třmeny Brembo M50, Bosch Cornering ABS
Zadní brzdy:
265mm kotouč, 2 pístkový třmen, Bosch cornering ABS

Ostatní

Palivová nádrž:
18 litrů
Suchá hmotnost:
221 kg
Barva motorky:
Black Star
Přístroje:
přepínání jízdních režimů, Bosch ABS s funkcí brždění v náklonu, DTC (osmistupňová kontrola trakce), DPL (Ducati Power Launch), Ride by Wire, bezklíčkové zapalování Hands Free, plně LED osvětlení, přední světlomet s funkcí DRL - systém pro denní svícení, tempomat, Ducati multimedia systém
Záruka:
4 roky
Provedení:
dvoumístné
Výška sedla:
755 mm