Aprilia RSV4 Factory

od 499 900 Kč
Parametry

Taky se vám zvedá la temperatura, když se na ni díváte?

 

Novinky v RSV4  po faceliftu

Aprilia RSV4 prošla posledním faceliftem v roce 2021. Dvojitá boční kapotáž je u RSV4 výraznější než u čtyřválcového Tuona. Ve vrchní části přechází ve výrazná aerodynamická křidélka. Jejich tvarová podobnost s RS-GP Aprilie není náhodná. Vypadají a fungují stejně: zvyšují přítlak, snižují tendenci ke zvedání předního kola, zlepšují stabilitu jízdy ve vysokých rychlostech a při tvrdém brždění. Příjemný bonus navíc je, že tento tvar kapotáže přispívá i k lepšímu odvodu tepla od motoru.

 

Na něčem takovém jste ještě neseděli...

Kompletně nová je ergonomie mašiny: přepracované je sedlo a upravoval se i tvar nádrže, díky tomu RSV4 nabídne o 11% lepší aerodynamické krytí oproti předchozí generaci. Evoluce proběhla i v podvozku- zadní kyvná vidlice pochází opět z RS-GP. Podařilo se snížit její váhu o dalších 0,6 kila a je nejlehčí za celou historii RSV4. Další úpravy se dotkly elektroniky. Aprilie průběžně ladí jízdní režimy a elektronické jízdní asistenty APRC, v mašině je jeho pátá generace. Větší je plnobarevný TFT displej přístrojové desky s úhlopříčkou 5 palců. Nové jsou také přední LED světlomety s designem vycházejícím z Aprilie RS 660 s funkcí denního svícení a přisvěcováním do zatáček. RSV4 Factory je v sezoně 2023 dostupná ve dvou barevých schématech: Time attack kombinuje černou a červenou barvu. Ultra dark kombinuje černou se zlatými detaily. Do konce roku 2023 si ji můžete pořídit také v bílém barevném schématu Speed White za cenu 569 900 Kč včetně DPH. Nabídka bílého barevného schématu je časově omezená.

 

217 koní čeká, až otočíte zápěstím

Aprilii RSV4 Factory pohání čtyřválec do V, válce motoru svírají úhel 65 °. Motor je chlazený kapalinou, má čtyři ventily na válec. Změny provedené v motoru oproti poslední generaci je zvětšení objemu na 1099 ccm. Proběhlo díky rozšíření vrtání motoru ze 78 na 81 mm a zvětšení zdvihu na hodnotu 53,3 mm. Díky zvětšení objemu se zachoval maximální výkon na hodnotě 217 koní při 13000 rpm, přestože motor plní emisní normu EURO 5. O 7 % se zvýšil tlak vzduchu v airboxu. Poměr komprese zůstal stejný, má hodnotu 13,6: 1. Nová je řídíci jednotka motoru 11 MP ECU Magneti Marelli, která má větší kapacitu pro výpočet dat k vytváření algoritmů, které zlepšují výkon motoru a průběh křivky krouticího momentu. Maximum 125 newtonmetrů v 10 500 otáčkách znamená 3 newtonmetry navrch oproti poslední generaci motoru. Celé maximum je posunuté o 500 otáček níž a celkově by měl mít motor hutnější krouticí moment v celém spektru otáček. Za zmínku stojí určitě výfuk. Splnit normu Euro 5 většinou zařídí příchod obrovské bambitky. Letošní RSV4 je vzácná výjimka, koncovka výfuku je lehčí než u předchozí RSV4 RR. Tovární koncovka se samozřejmě dá později vyměnit za titanovej Akrapovič…

Klidné projížďky prostě nesnáší

Převodovka je 6i stupňová s elektronickým systémem Aprilia Quick Shift (AQS), což je závodní elektronický systém. AQS umožňuje jezdci změnu rychlostního stupně bez použití spojky, aniž by bylo nutné uzavřít plyn před řazením vyššího rychlostního stupně. Skládá se z dvoucestného mikrospínače zabudovaného do řadicí páky, které při pohybu s ní vyšle signál do řídící jednotky. Systém pracuje odlišně pro řazení nahoru a podřazení. AQS je vybavena lineárním snímačem, který zaručuje bezvadný provoz převodovky.

Přibrzdíte na pětníku, podvozek si poradí

Výkonný motor krotí brzdný systém Brembo, vepředu jsou ocelové kotouče o tloušťce 5 mm o průměru 330 mm a třmeny Monobloc Stylema, vzadu je kotouč o průměru 220 mm a dvoupístkový třmen. RSV4 Factory používá ABS systém vyvinutý ve spolupráci s Bosch, který zaručuje nejen extrémní bezpečnost na silnici, ale také nejlepší možný výkon na okruhu. Systém 9.1 MP optimalizuje brzdění a zásah ABS v náklonu díky specifickému algoritmu, který neustále sleduje různé parametry: boční zrychlení, tlak na páku přední brzdy, úhel natočení a vychýlení, modulaci brzdného účinku, aby lépe zaručil poměr mezi zpomalením a stabilitou. Systém ABS funguje společně se systémem Aprilia RLM (Systém zpomalení zadního zdvihu), který omezuje zvedání zadního kola při prudkém brzdění. Systém ABS se dá nastavit na 3 úrovně citlivosti, případně ho můžete úplně vypnout. RSV4 Factory nabízí závodní elektronicky ovládaný podvozek Öhlins Smart EC 2.0 s jemným nastavením jak v hydraulice, tak i předpětí pružiny. Přední vidlice je poslední generace jednotky Öhlins NIX, to stejné platí vzadu pro jednotku TTX.  

 

RSV4 Factory bude váš guardiano

Výkon motoru drží pod kontrolou elektronický systém APRC páté generace. Zkratka znamená  Aprilia Performance Ride Control-  což je balík jízdních asistentů. Aktuální data mu v reálném čase dodává inerciální jednotka- soustava čidel, které monitorují náklon motorky ve všech osách. Samozřejmostí je systém Ride-by-Wire, letošní model RSV4 nabídne šest jízdních režimů. Tři pro trať a tři pro silnici: silniční Street, Sport a konfigurovatelný User doplňují okruhové režimy Race a Track1, Track2, které jsou opět volně nastavitelné.  Umožní vám to zvolit vlastní úrovně ABS, kontroly trakce, wheelie a brzdění motorem. Vše je nastavitelné přes TFT panel a nové ovladače s křížovými tlačítky na pravé straně řidítek. Jízdní režimy jsou ovládané šestiosou IMU 6 Bosch a řídící jednotkou motoru Marelli ECU.

 

Vy řídíte, eletronicca vás hlídá

Aprilia Performance Ride Control je balík jízdních asistentů. Aktuální data mu v reálném čase dodává inerciální jednotka- soustava čidel, které monitorují náklon motorky ve všech osách a ostatní jízdní parametry. APRC se skládá z těchto jízdních asistentů:

- ATC: Aprilia Traction Control, volitelný i za jízdy (bez nutnosti uvolnění škrticí klapky), má 8 variant nastavení, které přehazujete praktickým joystickem- AWC: Ovládání

- Aprilia Wheelie Control, je nastavitelné na 3 úrovně. Změna nastavení může proběhnout bez nutnosti zavírání škrticí klapky, jako u nastavení ATC

- ALC:  Aprilia Launch Control pro raketový startm má 3 úrovně citlivosti

- APL: Aprilia Pit Limiter, systém, který umožňuje vybrat a omezit maximální povolenou rychlost v boxech nebo jednoduše usnadnit dodržování stanovených limitů rychlosti na silnici.

- ACC: Aprilia Cruise Control = tempomat

 

Buonasera signore, stačí vzít řidítka do ruky

Barevný TFT digitální displej je komplet nový a přináší novou ergonomii zobrazení jízdních parametrů. Dva volitelné layouty obrazovky Road and Race, obě s nočním a denním podsvícením, které zajistí dostatečnou viditelnost údajů i na přímém slunci. RSV4 má kompletně nové LED světla. Design vychází z Aprilie RS 660. Po nastartování se rozsvítí dvě zahnuté LED linky denního svícení. Plný režim svícení pak motorka sama přepíná po setmění i při průjezdu tunelem. Světlomety mají také funkci Cornering, tzn přisvěcování do zatáček. Boční ledky denního svícení zároveň fungují jako směrovky a při krizovém zabrzdění samy zablikají varovný signál.

 

Už k vám jede direttamente z Noale v Italia!

Pokud vám tovární verze výbavy nestačí, vaše nové RSV4 Factory se dá rozhodně dál potůnit. Tovární koncovku výfuku můžete vyměnit za titanový Akrapovič, shodit zrcátka a držátko na SPZ, vyměnit plastové kryty za karbonové- to vždycky ušetří gramy v celkové váze a vy budete v cílové rovince o pár setin rychlejší. A to se počítá!

 

Prohlédněte si ji znovu ze všech stran

Každý je jiný a potřebuje jinou motorku. Vy tuhle!

200+hp

Motor

Typ:
Čtyřválec do V chlazený kapalinou
Zdvihový objem:
1099 cm3
Vrtání x zdvih:
81 x 53,3 mm
Výkon motoru:
217 HP při 13 000 ot/ min
Točivý moment:
125 Nm při 10 500 ot/ min
Palivový systém:
Elektronické vstřikování, systém Ride by wire
Výfuky:
výfuky 4 do 2 do 1, dva snímače kyslíku, boční tlumiče s elektronickým obtokovým ventilem a řízením, integrovaný katalyzátor
Emise:
EURO 5

Převody

Převodovka:
6stupňová s obousměrným elektronickým systémem Aprilia Quick Shift (AQS)
Poměr:
1: 39/15, 2: 33/16, 3: 34/20, 4: 31/21, 5: 34/26, 6: 33/27
Sekundární převod:
řetěz
Přední ozubené kolo:
16 zubů
Zadní ozubené kolo:
41 zubů

Podvozek

Rám:
Hliníkový rám s lisovanými a odlévanými prvky
Rozvor:
1 436 mm
Sklon:
24.6°
Přední odpružení:
Öhlins NIX s povrchovou úpravou TIN, průměr 43 mm
Přední zdvih:
125 mm
Přední ráfek:
3,5" X 17" z lehké slitiny
Přední pneu:
120/70 ZR 17
Zadní odpružení:
Öhlins TTX monoshock, plně nastavitelný
Zadní zdvih:
115 mm
Zadní ráfek:
6" X 17" z lehké slitiny
Zadní pneu:
200/55 ZR 17
Přední brzdy:
Brembo monoblock Stylema, ABS Cornering BOSCH, dvojitý kotouč z nerezové oceli o průměru 330 mm
Zadní brzdy:
Brembo dvoupístkový třmen, ABS Cornering BOSCH, kotouč o průměru 220 mm

Ostatní

Palivová nádrž:
17,9 litru
Suchá hmotnost:
177 kg
Barva motorky:
Aprilia black, Ultra dark
Přístroje:
Barevný TFT displej
Záruka:
2 roky
Provedení:
jednomístné
Výška sedla:
845 mm
Vybavení:
Bosch 9.1 MP ABS s funkcí brzdění v náklonu, systém APRC (Aprilia Performance Ride Control), který zahrnuje Traction Control (ATC), Wheelie (AWC), řízení startování (ALC), tempomat (ACC) a omezovač rychlosti (APL)

od 499 900 Kč včetně DPH

Chci koupit