Moto Guzzi V100 Mandello Aviazione Navale

369 900 Kč
Parametry

Výrobce charakterizuje V100 Mandello jako roadster s komfortem a cestovními vlastnosti prémiových touringových motorek. Moto Guzzi V100 Mandello Aviazione Navale bude vyrobená v limitovaném počtu 1913 kusů. Celkový počet kusů v sérii odkazuje na letopočet, ve kterém se zformovala letecká divize italského námořnictva. Moto Guzzi s ní spojuje stoletá historie- její zakladatelé Carlo Guzzi a Giorgio Parodi v ní sloužili v první světové válce. Novinka má odstín barvy karoserie a design inspirovaný stíhačkami F-35B. Představila se na palubě letadlové lodi Cavour, chlouby italského vojenského námořnictva. Výroční edice V100 Mandello Aviazione Navale má mechanický podvozek Kaybaba a je oproti standardní verzi doplněna o snímače tlaků v pneumatikách a vyhřívané rukojeti. V neposlední řadě vám k limitce přistane i originální plaketa a plachta na motorku. 

 

První mašina na světě s adaptivní aerodynamikou

Tahle vychytávka přispívá ke zvýšení komfortu i ochrany jezdce před větrem. Moto Guzzi V100 Mandello používá systém adaptivní aerodynamiky motorky, který automaticky upravuje polohu deflektorů po stranách nádrže v závislosti na rychlosti jízdy a zvoleném jízdním režimu. Elektronicky nastavitelný plexištít a plně otevřené deflektory snižují tlak vzduchu působícího na jezdce o 22 %. Tím se  Guzzi V100 Mandello přibližuje úrovni ochrany, kterou poskytují větší a rozhodně méně sportovní cestovní motorky. Limit pro otevření bočních deflektorů si může jezdec v rozsahu mezi 30 a 95 km/h. Deflektory se automaticky zavřou, když rychlost klesne o 20 km/h pod limit otevření, aby se zabránilo neustálému otevírání a zavírání. Ochranu před větrem zajišťuje také elektronicky nastavitelný plexištít. Pomocí tlačítka na levém ovládacím bloku řídítek ho můžete posouvat nahoru a dolů v rozsahu 90 mm. Štít funguje nezávisle na jízdních režimech. Každý jezdec si ho nastaví, jak potřebuje podle své vlastní postavy.

 

115 koní čeká, jak otočíte zápěstím

Compact block je kompaktní a lehký motor. Továrně se ho povedlo sestrojit o 103 mm kratší než objemově menší dvouválec V85 TT. Hlavy válců motoru jsou klasicky otočené v rámu o 90°. Zdvihový objem motoru je 1042 ccm. DOHC rozvody poháněné řetězem ovládají čtyři ventily v každém válci. 4ventilovou techniku použili konstruktéři Guzzi včetně variabilního časování vačkového hřídele. Tím si továrna jistí, aby motor dokázal plnit emisní nároky nejenom dneska, ale i do budoucna. Mazání s olejovou vanou doplňuje kapalinové chlazení a hydraulicky ovládaná spojka v olejové lázni. Maximální výkon motoru je 115 koní, točivý moment má maximálku 105 Nm. 90 % jeho maxima je k dispozici už ve 3500 otáčkách za minutu. Omezovač má nastavený limit na 9500 otáček. Můžete od něj čekat jak mocný zátah v nízkých rychlostech, tak sportovní jízdu ve vyšším otáčkovém spektru. Servisní interval má plánovaný po 12 000 kilometrech.

 

Bude to lítat, garanzia!

V100 Mandello používá novou hydraulickou vícelamelovou mokrou spojku s antivibračním systémem. Konstruktérům Guzzi se ji povedlo vyrobit robustnější, spolehlivější, kompaktnější a lehčí než dosud používanou jednolamelovou suchou spojku. Alternátor je usazený na výhodnější polohu, Už není umístěný vepředu, ale mezi válci motoru. Nová je také 6i stupňová převodovka, jako volitelné příslušenství ji můžete doplnit o obousměrný quickshifter.

 

Zbrusu nový kardanový pohon

V poslední době mají Guzziny kardan umístěný napravo, V100 Mandello ho má přehozený doleva. O to líp vynikne povedená koncovka výfuku a letmo zavěšené zadní kolo. Uložení výstupu kardanu mnohem je níž než u předchozích motorek Moto Guzzi. To eliminuje reakce odpružení na přenášení točivého momentu a tím pádem odpadá potřeba používat přepákování na zadní kyvné vidlici. Jízda s touto variantou kardanu bude plynulejší při akceleraci i během brzdění. Použitý kardan je unikátní v tom, že na čepu kyvné vidlice je jen jeden univerzální kloub nakloněný o 6°. Díky tomu střední část V100 Mandello zůstala velmi úzká, což snížilo celkovou hmotnost motorky a vylepšilo to ergonomii jízdní pozice. Kuželový převod je umístěný v úhlu 84° (ne 90° jako u všech ostatních Moto Guzzi). Díky němu je použitá masivní zadní pneumatika 190/55 namontovaná na 6" ráfku. Výhody kardanového pohonu jsou jasné a: menší nároky na údržbu a čistější provoz, než u pohonu zadního kola řetězem.

 

Klidné projížďky prostě nesnáší

Moto Guzzi V100 Mandello slibuje vzrušení v zatáčkách, skvělou stabilitu při cestování na dlouhé vzdálenosti a perfektní zpětnou vazbu od předního kola. To všechno se promítá do zábavy a potěšení z jízdy na ní. Kromě podvozku se na ní podílí optimální rozložení hmoty mezi přední a zadní nápravu a snížení hmotnosti. To umožnila architektura motoru a 17i litrová palivová nádrž, která zasahuje až pod sedadlo. Rám je z ocelových trubek a používá motor jako nosný prvek k dosažení správné tuhosti pro zajištění stability. Rozvor 1475 mm a úhel hlavy řízení 24,7° se promítají do hbitosti a sportovního chování motorky na klikatých silnicích.

 

Správná motorka má svou duši. V100 Mandello jich má hned několik…

Hltání stovek kilometrů s ní bude snadné díky komfortu, který poskytuje jezdcům V100 Mandello velkorysé sedlo a aktivní, uvolněná jízdní poloha.  Sedlo je pouze 815 mm od země. Cestování ve dvou je nedílnou součástí této mašiny. Spolujezdec se může spolehnout na velkou polstrovanou část sedla a praktická madla. Důmyslným prvkem je systém uchycení kufrů (dostupných v rozsáhlém katalogu vyhrazeného příslušenství), který nepotřebuje žádné přídavné držáky a zachovává celkový estetický vzhled, i když kufry právě nejsou nasazeny. Tím zároveň šetří hmotnost a eliminuje jakýkoli nárůst objemu. K připevnění kufrů stačí jednoduše zvednout sedadlo spolujezdce a umístit háčky do vyhrazených bodů.

 

Podvozek má naladěný pro sport i cestování

Odpružení a brzdy jsou naladěné jak na progresivní výkony při sportovní jízdě, stejně tak nabízí bezpečí a pohodlí při jízdách na delší vzdálenosti. Moto Guzzi V100 Mandello má vepředu vidlici Kayaba průměru 41 mm s nastavitelným odskokem a předpětím pružiny. Zadní tlumič je od stejného výrobce a lze jej nastavit v odskoku a předpětí pružiny pomocí praktického kolečka. Jeho šikmé umístění bylo zdokonaleno tak, aby nabízelo progresivní účinek a citlivost při pohlcování jakýchkoli nerovností na povrchu vozovky. Zdvihy mají rozsah 130 mm na obou dvou nápravách. Brzdění zajišťují třmeny Brembo s dvoukanálovým náklonovým ABS systémem od firmy Continental. Vepředu brzdí radiální třmeny dvojici plovoucích ocelových kotoučů o průměru 320 mm. Zadní brzda pracuje s 280 mm kotoučem a dvoupístkovým třmenem. Moto Guzzi V100 Mandello je obutá do pneumatik Pirelli Angel GT II.

 

Vy řídíte, elettronica vás hlídá

Ve standardní výbavě Guzzi V100 Mandello je  5" barevný TFT přístrojový panel, kompletní LED osvětlení s funkcí denního svícení DRL a systémem přisvěcování do zatáček. Dvě přídavná světla osvětlují celý rádius zatáčky a zvyšují viditelnost v náklonu. Guzzi V100 Mandello je vybavená šestiosou inerciální platformu Marelli 11MP ECU, která dodává data z náklonových čidel a řídí všechny elektronické asistenční systémy, náklonové ABS a tempomat. Tovární výbavu můžete doplnit o elektronický quickshifter nebo multimediální platformu Moto Guzzi MIA. Ta umožňuje propojení smartphonu s přístrojovým panelem přes Bluetooth a rozšíření jeho funkcí. Moto Guzzi MIA může ovládat vyřizování hovorů či poslech hudby díky ovladačům na řídítkách nebo hlasovým příkazům. Její součástí je funkce GPS umožňující sledovat pokyny navigace telefonu přímo na displeji přístrojového panelu motorky.

 

Už k vám jede direttamente z Mandello del Lario

V100 Mandello je pro Moto Guzzi bez nadsázky přelomová mašina. Jak použitou technikou, tak flexibilitou použití a rozsahem základní výbavy. Tovární výbavu můžete doplnit ze široké nabídky značkového příslušenství. Najdete v něm kufry, vyhřívané sedlo, kryty motoru, centrální stojan, sadu přídavných světel, výše zmíněný quickshifter a nebo aplikaci Moto Guzzi Mia. Guzzi vás také obleče od hlavy až k patě značkovým vybavením.

Prohlédněte si V100 Mandello ze všech stran

Vybavíme vás velmi elegante

100-150hp

Motor

Typ:
Dvouválec Compact block, kapalinou chlazený
Zdvihový objem:
1042 ccm
Vrtání x zdvih:
96 x 72 mm
Výkon motoru:
115 HP při 8700 ot./min
Točivý moment:
105 Nm při 6750 ot./min
Palivový systém:
Elektronické vstřikování, systém Ride-by-Wire
Emise:
EURO 5

Převody

Převodovka:
6ti stupňová, quickshifter jako volitelné příslušenství
Sekundární převod:
kardan
Spojka:
vícelamelová spojka v olejové lázni, hydraulicky ovládaná, antihopping

Podvozek

Rám:
ocelový trubkový
Rozvor:
1475 mm
Sklon:
24,7°
Přední odpružení:
Hydraulická teleskopická vidlice Kaybaba, průměr 41 mm, nastavitelné předpětí a odskok útlumu
Přední zdvih:
130 mm
Přední ráfek:
z hliníkové slitiny 3.5” x 17”
Přední pneu:
Pirelli Angel GT II 120/70 - R17”
Zadní odpružení:
Hliníková jednostranná kyvná vidlice s tlumičem Kaybaba na levé straně, nastavitelný odskok útlumu a předpětí pružiny
Zadní zdvih:
130 mm
Zadní ráfek:
Z hliníkové slitiny 6.0” x 17”
Zadní pneu:
Pirelli Angel GT II 190/55 - R17”
Přední brzdy:
Dva plovoucí kotouče z nerezové oceli, průměr 320 mm, radiální třmeny Brembo se čtyřmi pístky, ABS Continental s funkcí brzdění v náklonu
Zadní brzdy:
280 mm kotouč z nerezové oceli, dvoupístkový třmen Brembo, ABS Continental s funkcí brzdění v náklonu

Ostatní

Palivová nádrž:
17 litrů
Suchá hmotnost:
212 kg
Barva motorky:
šedá
Přístroje:
Barevný 5″ TFT displej
Záruka:
2 roky
Provedení:
dvoumístné
Výška sedla:
815 mm

369 900 Kč včetně DPH

Chci koupit