Ducati DesertX Rally

21 590 EUR

Cena uvedena včetně 21% DPH

Cenu v Kč určujeme podle kurzu ČNB v den fakturace motorky

Konfigurátor Parametry

Kde silnice končí, na DesertX Rally se začínáte bavit

Ducati DesertX ve verzi Rally se svým vylepšeným terénním potenciálem cílí na ty, kteří chtějí offroadový potenciál mašiny využívat na maximum. Prototyp DesertX Rally byl vyvinutý a testovaný na závodních tratích.  Antoin Meo- několikanásobný mistr světa v enduru a mistr Evropy v superkrosu se s ním zúčastnil závodů Iron Road na Erzbergrodeo 2023. Dojeli si spolu pro zlato v kategorii dvouválců. Ducati DesertX Rally od základní verze rozeznáte na první pohled díky rozdílné grafice a krossovému přednímu blatníku. Obě dvě mašiny mají jiný podvozek a kola. Navýšení ceny Desertu X Rally oproti základní verzi DesertX je 4800 EUR, což odpovídá prémiovému podvozku u verze Rally. Ducati DesertX Rally je k mání v jediném barevném schématu Rally.

 

Nejrychlejší ze všech na Erzbergrodeo 2023

 

 

Cuore pulsante- 115 koní k vašim službám

Po stránce motoru zůstává vše při starém, jako u základní verze DesertX. Dvouválec Testastretta 11 v DesertX Rally má shodné maximum 110 koní, které dosahuje v 9 250 otáčkách. Maximum točivého momentu má hodnotu 92 newtonmetrů v 6 500 otáčkách. Servisní intervaly tohoto motoru jsou nastavené v intervalu ujetí 15 000 km nebo 24 měsíců. Kontrola ventilové vůle Desmodromických rozvodů se provádí každých 30 000 km. Motor je propojený se 6i stupňovou převodovkou s oboustranným quickshifterem. Převodovka DesertX Rally byla upravená s ohledem na potřeby offroadového jezdění, používá kratší kvalty. Jednička je kratší o 14,3 %, dvojka o 8,7 % a o něco kratší jsou i zbývající rychlosti s výjimkou šestky, která si zachovala svou původní délku nastavenou pro silniční přesuny.

 

V terénu je DesertX Rally jako doma

Odpružení modelu DesertX Rally je dimenzované tak, aby zvládlo i ty nejtěžší překážky v terénu a skoky. Standardní nízký přední blatník u základní verze DesertX je u DesertX Rally nahrazený motokrosovou verzí blatníku. Směrem ke krosce se posunuly také pružící a tlumící komponenty podvozku. Vidlice i tlumič používají technické řešení používané v závodních crossových a enduro motorkách. Přední vidlice Kaybaba je s uzavřenou kazetou, které spočívá v natlakování oleje uvnitř kazet. Zabráněním kavitace je zaručeno homogenní a konzistentní chování předního odpružení a potřebná opora podvozku při nejextrémnějším používání. Pro zlepšení hladkosti a odolnosti proti opotřebení je přední vidlice opatřena povrchovou úpravou Kashima Coating a její kluzáky povrchovou úpravou DLC. Zdvih předního kola se zvětšil o 20 mm na celkový travel 250 mm.

 

Enduro Maestro, garanzia!

Zadní část podvozku je tvořená hliníkovou kyvnou vidlicí s odlišným bodem uchycení, než má standardní DesertX. DesertX Rally je vybavený plně nastavitelným zadním tlumičem Kaybaba s větším pístem, který zlepšuje chování endura v nejnáročnějším terénu. Zdvih zadního kola se zvětšil také o 20 mm na celkových 240 mm. Nové odpružení zvyšuje světlou výšku Ducati DesertX Rally na hodnotu 280 mm, což je o 30 mm více než u základního endura DesertX.

 

Agilita a leggerezza jsou jeho DNA

Pro zlepšení ovladatelnosti mašiny v nejnáročnějším terénu je DesertX Rally vybavený nastavitelným tlumičem řízení Öhlins, který je připevněný přímo k řídítkům pomocí podpěr opracovaných z masivu. Stupačky a pedály zadní brzdy a řazení jsou z hliníkových odlitků. Brzdový a řadící pedál jsou nastavitelné ve dvou pozicích- silniční a offroadové pro jízdu ve stoje. Pod motorem je nový kryt z nové varianty karbonu. Jeho výroba spočívá v lisování kousků uhlíkového materiálu do pryskyřice. Tuhle variantu karbonu uvidíme čím dál častěji jako náhradu za klasický karbon s vlákny v mřížce nejenom na motorkách. Navzdory odlišnému podvozku a delším tlumičům vzrostla suchá hmotnost DesertX Rally jen o jeden kilogram na 211 kilogramů.

 

Cerchi da corsa Takasago Excel

Další odlišností v podvozku DesertX Rally jsou extrémně odolné ráfky Takasago Excel s vnitřní trubkou. Tyto ráfky jsou robustnější a lehčí o 0,5 kila oproti standartním ráfkům DesertX. Lehčí jsou díky nábojům obráběným z masivu, středovým paprskům z uhlíkové oceli a karbonovému výpletu. Zmíněné ráfky mají rozměry 21 x 2,15 palce vepředu a 18 x 4 palce vzadu. Nejsou vyplétané po stranách jako bezdušové ráfky. Místo toho mají výplet uprostřed a klasickou duši. Vybrat si můžete z trojice pneumatik Pirelli Scorpion Rally STR homologovaných přímo pro DesertX. Pro zvýšení terénních schopností obujete pneumatiky Scorpion Rally Scorpion Trail II, pro jízdu na silnici jsou určené gumy Pirelli Scorpion trail.

 

Přibrzdíte na pětníku, podvozek si poradí

Ducati DesertX brzdí třmeny Brembo s náklonovým ABS. Přední dvojici radiálních třmenů M50 na 320mm kotoučích ovládá axiální pumpa s nastavitelnou páčkou. Vzadu je  kotouč o průměru 265 mm s dvoupístkovým třmenem. Ten má také nastavitelný ovládací prvek- na brzdovém pedálu najdete otočný trn se dvěma polohami: vyšší a nižší. Samozřejmostí jsou rozměrné stupačky s vyjímatelnou gumou. DesertX je navržený pro volný pohyb při jízdě ve stoje v terénu stejně jako pro pohodlí při dlouhých přesunech po silnici. Sedlo je 910 milimetrů nad zemí, ale díky úzké stavbě v přední části by neměl být problém dosáhnout na zem. Pokud pro vás bude standartní sedlo příliš vysoké, v příslušenství DesertX Rally je k dispozici o 3 cm nižší sedlo.

 

Driftujte s Grazia

U offroadově laděného stroje je vždy citlivým tématem ABS, které je v případě Ducati DesertX Rally přepínatelné do tří úrovní zásahů do jízdy. Ta poslední je nejbezpečnější s náklonovou funkcí a je určená pro jízdu po silnici, prostřední umožní částečný prokluz zadního kola, přitom předek hlídá bez ohledu na náklon a level 1 vypne ABS na zadním kole úplně. Plus je tu bonus v možnosti vypnout ABS úplně a co je hlavní, mělo by to jít přímo jedním jediným stiskem. Takto jednoduše to přehodíte v případě, že budete mít nastavený jízdní režim Enduro nebo Rally.

 

DesertX Rally bude váš guardiano

O vaše bezpečí v jakémkoli terénu se starají tyto další jízdní asistenty-  Ducati Traction Control- osmistupňová kontrola trakce omezuje možný prokluz zadního kola. Ducati Wheelie zabraňuje zvedání předního kola při akceleraci. Zvolit si můžete celkem 4  motorové power módy a nastavit  motorovou brzdu EBC. Protiblokovací systém ABS s funkcí brzdění v náklonu již byl zmíněný výše. DesertX Rally je vybavený také tlumičem řízení Öhlins.

 

Ovládnete s ním každý terén

DesertX Rally má celkem šest jízdních režimů. Kromě režimů Enduro a Rally jsou tu ještě režimy Wet, Urban, Touring a Sport. Sport nabídne maximální výkon motoru 110 koní s přímou reakcí na plyn a odpovídajícím nastavení elektroniky. Touring má jemnější odezvu na plyn a výkon omezený na 95 koní, Urban má snížený výkon na 75 koní. Jízdní režim Wet sice nabídne 95 koní, nicméně k mírné odezvě na plyn přidává maximální ostražitost ostatních elektronických jízdních asistentů. Jízdní režim Enduro je vhodný pro méně zkušené jezdce, nabídne jim 75 koní s přímou odezvou na plyn pro překonávání překážek a k tomu samozřejmě adekvátně nastavené ostatní jízdní asistenty. Rally režim nabídne v terénu veškerý potenciál stroje: maximální výkon motoru, přímou odezvu na plyn, vypnuté wheelie, omezenou trakci a ABS v nejvolnějším režimu. Přednastavené hodnoty úrovně jednotlivých jízdních asistentů si můžete upravit podle vlastních požadavků na barevném TFT displeji.

 

Každý je jiný a potřebuje jinou motorku. Vy tuhle…

Ducati DesertX byla první motorka, která měla barevný displej orientovaný na výšku. Je to kvůli tomu, aby na něj jezdec dobře viděl vsedě i ve stoje. V základní výbavě nabídne dva režimy zobrazení provozních parametrů. Standardní rozlišení nabídne klasické údaje jako rychlost, otáčky, rychlost, palivo a další. Rozlišení Rally je optimalizované na navigaci a můžete v něm manuálně ovládat tripmaster jako na rallye speciálech. Pokud si přiobjednáte Ducati multimedia systém, dovolí vám spárovat displej mašiny s vaším telefonem a tím získáte třetí režim zobrazení-  turn-by-turn navigaci. Světla DesertX Rally jsou kompletně LED, přední světlomety mají denní režim svícení, blinkry mají funkci samovypínání.

 

Vybavte se na dobrodružství

Tovární verzi DesertX Rally můžete dovybavit z katalogu příslušenství Ducati Performance v jejich konfigurátoru. Dopřát si můžete homologovaný výfuk Termignoni. Pokud chcete s DesertX Rally závodit, díky závodní variantě výfuku Termignoni zvýšíte hodnoty výkonu a točivého momentu motoru o dalších 7 %. Pro rozšíření dojezdové vzdálenosti si můžete pořídit přídavnou 8litrovou nádrž dokonale integrovanou do linií DesertX. K dispozici jsou hliníkové boční kufry, ve kterých v kombinaci s horním kufrem můžete převážet až 120 litrů. Základní výbavu můžete doplnit o přídavné LED reflektory a vyhřívané rukojeti. Ochranné kryty motoru z ocelových trubek chrání nádrž a motor před pády nebo nárazy při jízdě v terénu. S designem DesertX Rally se sladíte také pomocí oblečení. Kolekci tvoří sada bunda-kalhoty Explorer, rukavice Atacama, boty Explorer T7 a přilba Arai Tour-X5. K dispozici je také v dámské verzi.

Prohlédněte si ho ještě ze všech stran

Vybavíme vás velmi elegante

100-150hp

Motor

Typ:
dvouválec Testastretta, vodou chlazený
Zdvihový objem:
937 ccm
Vrtání x zdvih:
94 x 67,5 mm
Výkon motoru:
110 hp při 9250 rpm
Točivý moment:
92 Nm při 6500 rpm
Palivový systém:
elektronické vstřikování, systém Ride-by-Wire
Výfuky:
ocelový tlumič s katalyzátorem a dvěma Lambda sondami
Emise:
Euro 5

Převody

Převodovka:
6ti stupňová s rychlořazením Ducati Quick Shift up/down
Poměr:
1=38/14, 2=31/17, 3=28/20, 4=26/22, 5=24/23, 6=23/24
Primární převod:
poměr 1.85:1
Sekundární převod:
řetěz
Přední ozubené kolo:
15 zubů
Zadní ozubené kolo:
49 zubů
Spojka:
antihoppingová vícelamelová v olej. lázni, hydraulicky ovládaná

Podvozek

Rám:
příhradový z ocelových trubek
Rozvor:
1625 mm
Sklon:
27,6°
Přední odpružení:
48 mm plně nastavitelná upside-down vidlice KYB, uzavřená cartridge, povrchová úprava Kashima
Přední zdvih:
250 mm
Přední ráfek:
drátěný, bezdušový Takasago Excel 2,15" x 21"
Přední pneu:
Pirelli Scorpion Rally STR 90/90 - 21 M/C 54V M+S TL
Zadní odpružení:
plně nastavitelná 46mm KYB pružící jednotka, hliníková oboustranná kyvná vidlice
Zadní zdvih:
240 mm
Zadní ráfek:
drátěný, bezdušový Takasago Excel 4.50" x 18"
Zadní pneu:
Pirelli Scorpion Rally STR 150/70 R18 M/C 70V M+S TL
Přední brzdy:
2x 320mm poloplovoucí kotouče, 4 pístkové radiální třmeny Brembo Stylema, Bosh Cornering ABS
Zadní brzdy:
265mm kotouč, 2 pístkový třmen, Bosch Cornering ABS

Ostatní

Palivová nádrž:
21 litrů
Suchá hmotnost:
211 kg
Barva motorky:
rally
Přístroje:
5" TFT barevný displej
Záruka:
4 letá záruka (4Ever Ducati)
Provedení:
dvoumístné
Výška sedla:
910 mm
Vybavení:
přepínání jízdních režimů, ABS Bosch s funkcí brždění v náklonu, DTC (osmistupňová kontrola trakce), Ride by Wire, plně LED osvětlení, automatická deaktivace směrových světel, podsvícená tlačítka, rychlořazení up/down (DQS), tlumič řízení Öhlins, Ducati brake light (DBL)

21 590 EUR včetně DPH

Cenu v Kč určujeme podle kurzu ČNB v den fakturace motorky

Chci koupit