Aprilia SR GT 125 Sport

97 900 Kč
Parametry

Amore na první pohled, co?

 

Představujeme novou koncepci skútrů Urban Adventure

Díky vyšším zdvihům a zvýšené světlé výšce můžete s těmito skútry vyrazit i mimo asfaltové silnice. Aktivní jízdní pozice a široká řídítka zajišťují snadnou ovladatelnost. Pneumatiky s terénním vzorkem vás podrží na asfaltu, dlažebních kostkách i na polních cestách při přesunech na chatu nebo do přírody. Skútry Aprilia SR GT jsou k mání se dvěma motory iGet. Menší motor má objem 125 ccm, takže vám stačí řidičák skupiny B. Na větší motor 200 ccm už potřebujete ŘP na motorku. Obě motorové kubatury skútrů se nabízí v základní variantě SR GT a sportovní verzi SR GT Sport. Navzájem se liší barvou karoserie a disků. Použitá technika je u obou modelů skútrů SR GT stejná kromě brzd. Základní verze Aprilií SR GT mají brzdový systém CBS, verze Sport jsou vybavené ABS na předním kole.

 

Aprilia SR GT Sport naživo

 

Na něčem takovém jste ještě neseděli…

Jízdní pozice je u SR GT v porovnání s tradičními skútry míň vzpřímená, tím pádem je víc aktivní. Za řídítky Aprilie SR GT ale můžete zaujmout různé pozice, záleží jen na vás. Můžete klidně jezdit s nohama víc vpředu na stupačkách, pro uvolněnější jízdní styl na delší cesty. Ta variabilita je možná díky ergonomickým stupačkám, jejichž vnější část připomíná tvar používaný na endurech. Enduro kořeny jsou patrné i v jeho další výbavě: široká řídítka jsou osazená ovladači z motorek a podvozek je na první pohled daleko bytelnější, než u klasických městských skútrů. Přední vidlice Showa o průměru trubek 33 mm se pyšní zdvihem 122 mm, to je o 22 % víc, než nabízí konkurence. Zadní tlumiče Showa s vinutými pružinami a pěti polohovým nastavením předpětí mají zdvih 102 mm.

 

Každý je jiný a potřebuje jiný skútr. Vy potřebujete Aprilii SR GT Sport

Podvozek od Showa žehlí nerovnosti naprosto bez zaváhání, v kombinaci se světlou výškou 175 mm vás jen tak nějaký obrubník ve městě nezastaví. SR GT je připravené na dlažební kostky, tramvajové koleje, kanálové víka, díry a výmoly, stejně jako na díry při jízdě po rozbitých nezpevněných cestách. Středový tunel spojuje přední a zadní část skútru. Dobře chrání jezdce a taky díky němu vypadá SR GT spíš jako motorka. Ve středovém panelu je kromě přihrádek nádrž s objemem 9 litrů, díky níž má SR GT dojezd kolem 350 km. Brzdy jsou na obou dvou kolech kotoučové, přední brzda je vybavená protiblokovacím systémem ABS.

 

15 koní čeká, až otočíte zápěstím...

Skůtry Aprilia SR GT pohání osvědčené koncernové motory iGet. Jednoválec o objemu 125 cm3 má maximální výkon 11 kW v 8750 otáčkách a maximální hodnota točivého momentu je 12 Nm v 6500 otáčkách. Výkon motoru je na hraně legislativní hranice, která se dá řídit s Bčkovým řidičákem. Místo tradičního startéru používá motor bezkartáčový dynamostartér, umístěný přímo na klikové hřídeli motoru. Dynamostartér je lehčí a motor natočí tišeji, než klasický startér. Palivo šetří systém Start & Stop-  automaticky vypíná motor během 1 až 5 sekund po zastavení skútru (podle teploty motoru). Spotřeba díky tomu dosahuje hodnoty 2,5 l/100 km. Systém Start & Stop můžete úplně vypnout.

 

Neumí vařit. Jinak zvládá všechno...

Přední třídílný LED světlomet je typický pro sportovní motorky z Noale. Přístrojový panel je digitální, Na LCD displeji se zobrazují veškeré provozní údaje. Výběr zobrazovaných údajů se provádí pomocí tlačítka MODE na levém ovládacím panelu. Pokud si skútr vybavíte konektivitou APRILIA MIA (dostupná jako příslušenství), získáte propojení displeje a vašeho telefonu. Po připojen přes Bluetooth se na přístrojovém panelu zobrazují upozornění také na příchozí hovory a zprávy. Systém umožňuje spravovat hovory a používat hlasové příkazy k zahajování hovorů nebo přehrávání hudby aktivací playlistu.

Prohlédněte si ho ze všech stran

Motor

Typ:
jednoválec iGet, vodou chlazený
Zdvihový objem:
125 ccm
Vrtání x zdvih:
52 mm x 58,7 mm
Výkon motoru:
11 kW při 8.750 ot/min
Točivý moment:
12 Nm při 6.500 ot/min
Palivový systém:
Elektronické vstřikování
Emise:
EURO 5

Převody

Převodovka:
Bezstupňová převodovka (CVT)
Spojka:
Automatická odstředivá suchá spojka

Podvozek

Rám:
Dvojitá kolébka z ocelových trubek
Rozvor:
1 350 mm
Přední odpružení:
vidlice Showa, průměr 33 mm
Přední zdvih:
120 mm
Přední pneu:
Bezdušová 110/80 - 14''
Zadní odpružení:
Dvojitý tlumič Showa
Zadní zdvih:
102 mm
Zadní pneu:
Bezdušová 130/70 - 13''
Přední brzdy:
Kotoučová, průměr 260 mm - ABS
Zadní brzdy:
Kotoučová, průměr 220 mm

Ostatní

Palivová nádrž:
9 litrů
Suchá hmotnost:
144 kg
Barva motorky:
Red raceway, Street gold, Iridium Grey
Přístroje:
LCD displej
Záruka:
2 roky
Provedení:
dvoumístné
Výška sedla:
799 mm
Vybavení:
ABS na předním kole

97 900 Kč včetně DPH

Chci koupit