Jak filtrovat motorky na webu DMOTO

Pokud nemáte jasno v tom, jakou motorku byste si vlastně měli pořídit, přesně pro vás jsme připravili modul s filtrováním motorek podle různých kritérií. Najdete ho ve spodní části homepage našeho webu. Nové motorky Ducati a Moto Guzzi v něm filtrujete podle vašich jízdních schopností, výkonu motoru a způsobu použití motorky. První parametr, který ve filtrování nastavujete, je pokročilost jezdce. Najeďte kurzorem na symbol skútru, zmáčkněte levé tlačítko myši a táhněte ho doprava až tam, nakolik se cítíte, že už máte zatím najeto. V horní části filtru se budou postupně měnit motorky, jakmile se tahem skútru posunete do pokročilejší kategorie. Začínáte se Scramblerem, další level poskočí na Monster, profíci kotí Multistradu a závodníci brousí Panigale.

Čím víc zkušeností, tím větší stádo uvezete

Můžete filtrovat i bez zadaného výkonu motoru, výběr motorek je potom širší, než když vyberete jeden konkrétní výkonový rozsah a označíte ho myší. Jakmile si výkon motoru zvolíte, pamatujte že je silně provázaný s pozicí pokročilosti jezdce- mají shodný počet levelů. Pokud bude rozestup vašich jezdeckých dovedností a síly motoru 2 a víc pozic navzájem, výsledkem vašeho filtrování bude hláška, že taková motorka neexistuje. Žádný učený z nebe nespadl. Tam kde se výkony motorů blíží nebo převyšují váhu motorek, nestačí uplatnit svoje zkušenosti z jízdy na Vespě do práce.

 

Způsob použití motorek

Konstrukce a tvar motorky, její výkon a pozice jezdce míchají dohromady typ motorky, který je určený do konkrétních podmínek. V nabídce jsou motorky v kategoriích street, touring, enduro a circuit. Protože máme v nabídce Ducati, jejich motorky jako jediné na trhu postupně promíchávají vlastnosti strojů z více kategorií do funkčních hybridů, které si z každé kategorie vybírají to nejlepší, abyste ušetřili místo v garáži. Průkopníkem tohoto prolínání mezi segmenty motorek byla Ducati Multistrada, která úspěšně smíchala kategorie touring a enduro s lehkou ovladatelností ve městě, nebo letošní novinka Ducati Supersport, který v sobě míchá kategorie circuit a touring. Vybranou kategorii označte myší, co máte vybráno se zobrazí červeně probarvené.

Streetové motorky

Jedná se o motorku bez kapotáže, takzvané naked- naháče. Od sportovních motocyklů se liší svou ergonomií. Jezdec má vzpřímenější pozici, což je dáno především vyšším umístěním řidítek. Streetové motorky jsou jak vhodným entry modelem, tak na opačném konci nabídky jsou motorky s podobnou technikou a výkonem motoru jako mají závodní supersporty. Streetové motorky mají v nabídce nejširší paletu možností, z čeho můžete vybírat. To máte: Ducati Scrambler, Monster, Diavel, Xdiavel nebo Hypermotard. A ještě Moto Guzzi kompletní série V7 a V9, což je dalších 6 motorek.

 

Touringové motorky

Jejich domovem je cesta. Je jedno jaká, ale nejlépe co nejdelší. Ergonomie pozice jezdce je tady přizpůsobena maximálnímu pohodlí. Zároveň je možné na rám motorky věšet i několik kufrů, do kterých dáte vše, co potřebujete na výletě dlouhém několik týdnů. Na dálnici vás ochrání štít před větrem. Pohodlně se dá cestovat i se spolujezdcem. Vybírat budete ze série Ducati Multistrada, mohl by vás zaujmout Ducati Supersport, případně Moto Guzzi California Touring SE nebo MGX 21.

 

Enduro motorky

Univerzální konstrukce motorky určená pro ježdění ve všech typech terénu. Enduro závody se podobají automobilové rallye. Trať vede rozmanitými terény a obsahuje jak technické tak rychlostní pasáže. Technika těchto motorek je připravená na průjezd náročného terénu i mimo zpevněné cesty. Můžete si vybrat nejenom kam pojedete, ale i kterou cestou se k cíli vydáte. Enduristi vybírají mezi Ducati Scrambler Desert sled, Ducati Multistrada Enduro nebo Enduro PRO.

 

Circuit motorky

Klidné projížďky nesnesete, rychlost a adrenalin jsou vaše stálá a nutná součást života. Ježdění a závody na okruhu vás baví jen s těmi nejsilnějšími motorkami. Jediné o co vám jde je dojet k šachovnicovému praporu mezi prvními. Na vás čeká forza Ducati, Panigale, čistokrevné okruhové bestie. Líbit by se vám mohl i Monster R. Ještě tu máme také cestovní závodničky: Multistradu Pikes Peak nebo Supersport.

 

Kdo nic nenajde, mění parametry filtrů. Motorek máme dost...

 

Filtrování zdar!